Ziņojumi

<< visi ziņojumi

Latvijas Stādu parāde 2009. gada 2. maijā
01.01.2009

Jau 5 gadus Stādu audzētāju biedrības centrālais pasākums Latvijas Stādu parāde notika Jelgavas pils parkā. Lielu paldies par sadarbību un atbalstu sakām Jelgavas pilsētas domei un Latvijas Lauksaimniecības universitātei.
Latvijas Stādu parāde ir kļuvusi par vērienīgu pasākumu, kas vieno stādu audzētājus un dārza mīļotājus no visiem Latvijas novadiem. Pasākums ar katru gadu kļūst apmeklētāks gan no dalībnieku, gan apmeklētāju puses, kas liecina, ka Stādu parādei ir jāaug – fiziski un izzinoši. Mums ir jāpievieno vērtības, lai varam rast gandarījumu par kopā pavadīto dienu.
Jelgavas pils apkārtne mums ir kļuvusi par mazu, tāpēc bijām spiesti domāt par kādu citu pasākuma norises vietu.
SAB valdē tika daudz diskutēts par piemērotāko vietu, izvērtētas vairākas alternatīvas, to plusi un mīnusi no Stādu parādes organizēšanas viedokļa. Kā piemērotāko izvēlējāmies Jaunmoku pili ar plašu parku tirdzniecībai un ekspozīcijām, ar ērtām stāvvietām pircējiem, ar skaistu ainavu un atpūtas iespējām apmeklētājiem.
Izmainīts ir arī norises ilgums, šogad tā būs viena diena. Veidosim piepildītu un interesantu atpūtas dienu ar pasākuma vadītājiem un saistošu kultūras programmu.

Ko Stādu parāde iegūs Jaunmoku pilī?


- Plašu parku dalībnieku tirdzniecības vietām.
- Tuvu esošas un organizētas stāvvietas pasākuma apmeklētājiem un dalībniekiem.
- Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā mantojuma burvību.
- Interesantu un saistošu kultūras programmu (vadītājs Guntis Skrastiņš).
- Iespēju atpūsties ģimenēm ar bērniem (bērnus izklaidēs Cūkmens, Tērvetes dabas parka Raganiņas, radošās darbnīcas).
- Paredzēti arboristu (kokkopju) paraugdemonstrējumi.
- No Tukuma pilsētas apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas transports uz Jaunmoku pili un atpakaļ Stādu parādes laikā.
- Jau šobrīd tiek veikti mārketinga pasākumi, lai organizētu plašu reklāmu un informētu dalībniekus un apmeklētājus par Latvijas Stādu parādes 2009 norisi. Īpaši strādāsim ar tuvējām Pierīgas un Jūrmalas mājsaimniecībām, kā jaunu mērķauditorijas grupu.
- Apliecināt, ka Latvijas Stādu parāde ir visas Latvijas pasākums.

Iekārtošanās paredzētajās tirdzniecības vietās jāveic līdz 2. maija pulkst. 8.00, taču rekomendējam to izdarīt iepriekšējā vakarā (vietu ierādīšana 1. maijā no plkst. 14:00 līdz plkst. 20:00, 2. maijā no 05:00 līdz 07:00). 1. maija vakarā visi dalībnieki būs mīļi gaidīti uz kopā sanākšanu Jaunmoku pils viesnīcas foajē pie patīkamas mūzikas un nelielām uzkodām.
Jaunmoku pils pasākuma dalībniekiem piedāvā nakšņošanas iespējas ar atlaidēm.

Pieteikties dalībai Stādu parādei Jaunmoku pilī lūdzam pie SAB biroja vadītāja Andreja Vītoliņa līdz šī 31. martam . Dalības maksa SAB biedriem 30 LVL, pārējiem - 35LVL par moduli (modulis – 5 tekošie metri).

Vienlīdz informējam, ka Jelgavas pilsētas pašvaldību aģentūra (JPPA) „Kultūra” 2. un 3. maijā rīko Latvijas Stādu dienas Jelgavā.
Vēršam uzmanību, ka šis pasākums nav saistīts ar Latvijas Stādu parādi – 2009 un SAB šī pasākumā organizēšanā nepiedalās.

Stādu audzētāju biedrības valde


Kontaktpersona: SAB biroja vadītājs Andrejs Vītoliņš – tālr. +371 25951565, www.stadi.lv, stadi@inbox.lv
SAB valdes priekšsēdētāja Baiba Miķe – tālr. +371 26664995