Vulnerary plants

Dievkociņu arī mūsdienu tautas medicīna izmanto gremošanas uzlabošanai, apetītes veicināšanai. Dievkociņam ir urīnu un žulti dzenoša, sviedrējoša, savelkoša un pretiekaisuma iedarbība. Imunitāti stiprinošu, pretvēža tēju sastāvā ir dievkociņa lapas un dzinumi.
Antimikrobu un pretaudzēju aktivitāte. Antiseptiskas un fungicīdas īpašības.
Echinacea var pat neitralizēt čūskas indi, tādēļ to sauc par čūsku sakni. Tagad šo augu izmanto oficiālās un tautas medicīnā.
Asinsspiediena regulēšanai, apetītes uzlabošanai, atvieglo vēdergraizes, īslaicīgs lokāls anestēzijas līdzeklis.
Iekaisuma un sāpes remdējošs līdzeklis ­ izmežģījumu, sasitumu, reimatisma, osteohondrozes,poliartrīta gadījumā. Uz sāpošām locītavām iesaka likt arī svaigas fitolakas lapas
Tas ir puskrūms, kura lapas lieto gan svaigas, gan žāvētas. Lapās ir 0,3–1% ēteriskās eļļas, 8% miecvielu, kā arī glikozīdi un daudz C vitamīna: 100 gramos svaigu lapu ir 170 mg C vitamīna. Tajās ir arī baktericīdas vielas.
Daudzveidīgas ārstnieciskās īpašības - epilepsijas, anēmijas, aizdusas un impotences ārstēšanai, savelkošs, novērš gāzes veidošanos gremošanas traktā vai atvieglo tās izvadīšanu, novēršot vēdergraizes vai uzpūšanos, sirds tonizējošs, diurētisks, spazmolītisks, pret reimatisma līdzeklis.
Tautas medicīnā lieto bronhīta, traheīta, pneimonijas, garā klepus, bronhiālās astmas, plaušu tuberkulozes, aterosklerozes un hipertonijas, nefrīta un citu slimību ārstēšanai. Pātaini izmanto dažādu elpošanas ceļu infekciju, astmas, migrēnas, hipertensijas, neirozes, tūskas un podagras ārstēšanai, arī aknu, nieru slimībām. Lieto gastrīta, kolikas un vēdera uzpūšanās gadījumos kā diurētisku un caurejas līdzekli.
Pēdlapes lapas, stublājs un saknes ir indīgas, bet augļi nav. No augļiem varot pat vārīt ievārījumu.(Viss jau nav jādīrā un jāēd)
iela, ko satur raudene (oregano), cīnās pret infekcijām labāk kā antibiotikas.
Reto ārstniecisko īpašību dēļ zeltsakni dēvē par ženšena jaunāko brāli.