Publikācijas

Dārza Pasaule, Nr. 217 / 03.2018
Sagatavoja: Solvita Smiļģe. Foto: Shutterstock, no stādaudzētavas "Baižas" arhīva
Astoņas ziemcietes, kas pavasarī uzzied vienas no pirmajām.
Dārza Pasaule, Nr. 216 / 02.2018
Teksts: Solvita Smiļģe. Foto: Gvido Kajons, Shutterstock, Thinkstock, no "Dārza pasaules" arhīva, publicitātes
Gandrenes Latvijā zina un apstādījumos izmanto apzaļumotāji un ainavu arhitekti, taču privātajos dārzos tās redz reti. Veltīgi! Zemās sugas un šķirnes ir ļoti laba fona, zemsedzes augi. Savukārt, piemēram, lielsakņu gandrene ir izcils augs ēnainām vietām.
Dārza Pasaule, Nr. 213 / 11.2017
Teksts: Solvita Smiļģe. Foto: Shutterstock, no stādaudzētavu arhīviem
Trīs skaisti iemesli, kādēļ ehinācijas vērts stādīt košumdārzā, - tās zied vairākus mēnešus pēc kārtas, to aromāts piesaista bites, tās nāk par labu mūsu veselībai.
Dārza Pasaule, Nr. 212 / 10.2018
Iesaka: Iveta Bērziņa, z/s "Bērziņi" dārzniece; Zane Zeltiņa, stādaudzētavas "Baižas" saimniece; Lāsma Riekstiņa, stādaudzētavas "Kaliņi" saimniece; Vija Rožukalne, Jāņa Aldermaņa dārzniecības vadītāja. Foto: Shutterstock, no Ivetas Bērziņas, Zanes Zeltiņas, Lāsmas Riekstiņas, Vijas Rožukalnes arhīva
Modernās rudbekiju šķirnes ir noturīgas vējā, taču tām ne vienmēr patīk Latvijas mainīgā ziema, kad aukstums mijas ar atkušņiem.
Dārza Pasaule, Nr. 209 / 07.2017
Sagatavoja: Madara Pauzere. Foto: Gvido Kajons, Shutterstock, no Zanes Zeltiņas arhīva
Desmit mazāk zināmas ziemcietes, kas krāšņos dārzu vasarā. Izturīgas pret kaitēkļiem, slimībām un teju visas labi saderēs arī vienā dobē.
Dārza Pasaule, Nr. 194 / 04.2016
Sagatavoja: Solvita Smiļģe. Foto: No stādaudzētavu arhīva
"Dārza Pasaule" aicināja stādaudzētavas pastāstīt par tiem vecajiem, labajiem augiem, ko tās "Stādu parādē" "jaunās skaņās" - ar uzlabotu izskatu, formu, krāsu, izturību prest slimībām un salu - piedāvās pircējiem.
Ievas Dārzs, Nr. 9 (57) / 09.2016
Ilze Klapere, foto - Shutterstock un no stādaudzētavas "Baižas" arhīva
Ja regulāri jākopj savu mīļo kapavietas, ir vērts iestādīt patiešām pārbaudītas vērtības - augus, kas ir izturīgi, neizsalst un labi izskatās lielāko daļu gada.
Ievas Dārzs, Nr. 2 (62) / 02.2017
Sagatavoja: Inese Helmane. Foto: Shutterstock
Janvāra vidū man uzdāvijāna skaisti ziedošu sniegorzi podiņā. Kā to kopt, lai ilgi ziedētu? Un vai pavasarī varēšu šo skaistumu pārstādīt dārzā un cerēt, ka pārziemos un augs ilgus gadus?
Praktiskais Latvietis, Nr. 33 (1024) / 15. - 21.08.2016
Teksts: Inita Šteinberga. Foto: Uldis Muzikants
Astilbes ir pašā pilnziedā. No vareniem augiem, kuros var apmaldīties, līdz pavisam zemiem akmeņdārza cienīgiem mazulīšiem - tik liela ir to dažādība. Viena no lielākajām astilbju kolekcijām ir MAIJAI BAIŽAI Inciemā.
Stādi!, Nr. 1 (34) / 2017
"Dārza Pasaule" redakcijas izveidots ceļvedis
Stādaudzētavā var iegādāties ziemcietes, graudzāles un vasaras puķes. Šeit ir daudz īpaši Ziemeļvidzemes un Latgales klimatam piemērotu augu, kā arī viens no plašākajiem kapu augu piedāvājumiem Latvijā.