Ārstniecības augi

<< visi ārstniecības augi

Mātere sirdsveida (Leonurus cardiaca)

Daudzveidīgas ārstnieciskās īpašības - epilepsijas, anēmijas, aizdusas un impotences ārstēšanai, savelkošs, novērš gāzes veidošanos gremošanas traktā vai atvieglo tās izvadīšanu, novēršot vēdergraizes vai uzpūšanos, sirds tonizējošs, diurētisks, spazmolītisks, pret reimatisma līdzeklis.

"Mātes zāle" - uzlabot auglību, samazinās nemiers, kas saistīti ar dzemdībām, pēcdzemdību depresija, un menopauzes.. Veicina menstruācijas, palīdz izvairīties no menstruāliem krampjiem, kad asiņošana ir smaga(http://www.hubberts-arms.org/index.php?topic=8915). Neilgi pēc dzemdībām palīdz izvadīt placentu, tā stiprina un atslābina dzemdes muskuļus un atvieglo dzemdes spazmas. Dažkārt māteres iesaka lietot arī jaunajām māmiņām laktācijas stimulēšanai mazuļa zīdīšanas laikā.

Mātere palīdz sirdij darboties ritmiski. Var lietot sirds neirožu, pārpūles, bezmiega, spriedzes un stresa situācijās un paaugstināta asinsspiediena gadījumā. Māteres aktīvās vielas palēnina sirds ritmu, pastiprina sirds muskuļa saraušanās spēju un pazemina arteriālo asinsspiedienu. Māteres preparātus (rūpnieciski ražotu tinktūru vai svaigu auga sulu) nedrīkst lietot, ja ir pazemināts asinsspiediens vai palēnināta sirdsdarbība.